медицинска сестра

Пронајдени се 39 резултати на тема „медицинска сестра“
Хроника

СКОПЈЕ: Побарала одредена сума на евра, бонбониера и пијалок – медицинска сестра побарала мито, па останала во шок кога дознала кој ја пријавил!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „примање награда...
Вести

Со вклучени сирени вработените од болницата во Охрид и оддадоа почит на медицинската сестра која почина од коронавирус (ВИДЕО)

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница...
Вести

„Почивај во мир мила“ – Емотивно писмо за здравствената работничка од Охрид која ја изгуби битката со Ковид-19

Откако почна пандемијата со Ковид-19, голем број од медицинските работници во болниците низ земјава беа заразени со вирусот. Иако голем...
Вести

Квалификациско тестирање за насока медицинска сестра во три средни училишта, во гимназијата „Орце Николов“ ќе нема приемен испит

Во скопската гимназија „Орце Николов“ утре нема да се полага квалификациско тестирање како што претходно беше најавено поради поголем...