клиника

Пронајдени се 17 резултати на тема „клиника“
Вести

Дете со скршеница пет дена чека да го примат на клиника: За да се оперираш државно треба да се тестираш приватно

За да им се закаже операција на пациентите кои се за итна интервенција, или на оние кои со месеци чекаат хируршки зафат во јавна здравствена...
Вести

Во вторник на Клинички само итни случаи и трудници: Еве каде треба да се упатат останатите, ова се измени поради посетата на Папата

Министерството за здравство информира дека за време на посетата на папата Франциск, пациентите од целата држава непречено ќе ги добијат...
Вести

Позната состојбата на тешко повредените: Двајца се борат за живот, се одлучува дали на девојче да му се ампутира ногата

Двајца од повредените во големата сообраќајка во моментов се во многу лоша здравствена состојба. Приклучени се на респираторна машина...