охридско езеро

Пронајдени се 144 резултати на тема „охридско езеро“
Општини

БРАВО МАРКО, ТИ СИ НАША ГОРДОСТ: Детето спортски херој пливаше речиси 22 часа – си ја исполни својата желба (ВИДЕО)

Некогаш неостварена желба, сега реализирана цел. Марко го заврши последниот подвиг за време од 21 час и 42 минути. Марко Пејчиновски, младиот...