Хроника Семејно насилство

Маж агресивно се однесувал кон својата мајка во Тетово

На 16.08.2023, пријавениот се однесувал агресивно кон неговата мајка и ѝ упатил закани.

Маж агресивно се однесувал кон својата мајка во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б.(36) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ во врска со семејно насилство.

На 16.08.2023, пријавениот се однесувал агресивно кон неговата мајка и ѝ упатил закани.

To top