Хроника полицијата работи на случајот

Малолетник со нож нападнал соученик

Малолетник од Скопје со остар предмет нападнал соученик, полицијата работи на расчистување на случајот.

Малолетник со нож нападнал соученик

На 11.03.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, М.С.(39) од Скопје пријавил дека околу 15.00 часот на подрачјето на Шуто Оризари, по претходна расправија, неговиот малолетен син бил нападнат со остар предмет од негов соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top