Хроника СВР Тетово

Кривична против тетовец, полицијата пронашла и одзела кокаин

На 03.07.2023 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

Кривична против тетовец, полицијата пронашла и одзела кокаин

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(34) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори’’. На 03.07.2023 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

To top