Хроника Санкции

Казнети 143 возачи во Скопје, еве какви прекршоци направиле

Контроли во областа на сообраќајот.

Казнети 143 возачи во Скопје, еве какви прекршоци направиле

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.12.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 143 санкции, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 62 мерки, 10 санкции за возење без возачка дозвола, пет санкции за минување на затворен сигнал-црвено светло, осум мерки за управување под дејство на алкохол…

To top