Хроника СВР Струмица

Кај маж најдена дрога, поднесена кривична пријава

На 02.06.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и бела грутчеста материја.

Кај маж најдена дрога, поднесена кривична пријава

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А.(45) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 02.06.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и бела грутчеста материја.

To top