Хроника

Им се заканувал на своите родители и сакал да ги тепа – полицијата откако го уапсила ова го пронашла во неговиот џеб!

Им се заканувал на своите родители и сакал да ги тепа – полицијата откако го уапсила ова го пронашла во неговиот џеб!

На 24.05.2024 во 11.00 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.А.(33) од валандовско, по претходна пријава дека околу 10.00 часот во домот упатувал закани кон неговите родители и агресивно се однесувал, а кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top