прашкаста материја

Пронајдени се 32 резултати на тема „прашкаста материја“
Хроника

Застанале откако ги сопрело полиција, совозачот фрлил пакувања со прашкаста материја па се обидел да избега – приведени двајца дилери од Кавадарци

На 14.12.2021 во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги лишиле од слобода М.К.(18) и О.Н.(25), двајцата од Кавадарци...