Хроника мвр

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден, двајца скопјани биле искасани од кучиња скитници, информираат од МВР.

На 09.07.2024 во 10.40 часот во Полициската станица Аеродром В.К.(50) од Скопје, пријавила дека на кеј на река Вардар во Скопје била касната од куче скитник.

На 09.07.2024 во 10.50 часот во Полициската станица Гази Баба М.Д.(35) од Скопје, пријавил дека на ул.„Сава Михајлов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

To top