Хроника насилство

Драма во угостителски објект: Со стаклен предмет нападнал лице од Берово и му нанел повреда

На 03.12.2023 во угостителскиот објект во Берово, пријавениот со стаклен предмет нападнал лице од Берово и му нанел повреда.

Драма во угостителски објект: Со стаклен предмет нападнал лице од Берово и му нанел повреда

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против А.Д.(34) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство“. На 03.12.2023 во угостителскиот објект во Берово, пријавениот со стаклен предмет нападнал лице од Берово и му нанел повреда.

To top