Хроника МВР

Драма во приватен автобус во Аеродром: Возачот истуркал млада скопјанка која се качила со мајка си

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Драма во приватен автобус во Аеродром: Возачот истуркал млада скопјанка која се качила со мајка си

На 02.04.2024 во 17.18 часот во СВР Скопје, М.Ј.(18) од Скопје пријавила дека на подрачјето на општина Аеродром, откако се качила во приватен автобус заедно со нејзината мајка, била истуркана од автобусот од страна на возачот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

To top