Хроника СВР Скопје

Дете нападнато од соученик, не му било прв пат

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Дете нападнато од соученик, не му било прв пат

На 27.02.2024 во 13:30 часот во СВР Скопје, В.Т.(31) од Скопје пријавила дека во изминатиот период во основно училиште на подрачјето на Драчево, нејзиниот малолетен син бил физички напаѓан од негов соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top