Хроника

ЦРН ПЕТОК: Две починати лица пронајдени во Скопје, едното во Центар – другото во Аеродром

ЦРН ПЕТОК: Две починати лица пронајдени во Скопје, едното во Центар – другото во Аеродром

На 01.02.2024 во 17.40 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во сопствениот дом на подрачјето на општина Аеродром била пронајдена почината С.К.(53) од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Од полицијата исто така информираат и дека на 01.02.2024 во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објект во изградба на подрачје на Центар било пронајдено починато машко лице – бездомник. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

To top