починати лица

Пронајдени се 141 резултати на тема „починати лица“
Вести

Меѓу починатите лица денеска и млади пациенти- еве на која возраст се лицата кои ја загубија денеска битката со коронавирусот

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19...
Вести

МАКЕДОНИЈА НАСКОРО СО 2.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА- црната статистика секојдневно руши рекорди, Филипче не размислува за оставка

За 10,7 отсто е намален бројот на починати од Ковид-19, а за 4,2 отсто е намален бројот на новозаразени, покажуваат податоците од неделниот...