Вести

ДУШКО ТОШИЌ ГО СТОПИРАШЕ РАЗВОДОТ, НО НЕ И ОВА: Карлеуша не ни настетува што ја чека

Никој со сигурност не може да каже дали тоа е причината за запирање на бракоразводната постапка или се работи за делење на милиони на жиро сметка и заработени за време на бракот.

ДУШКО ТОШИЌ ГО СТОПИРАШЕ РАЗВОДОТ, НО НЕ И ОВА: Карлеуша не ни настетува што ја чека

Душко Тошиќ иницираше развод пред повеќе од две години преку својот правен застапник.

Штом неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша добила известување за споменатата тема, се огласила преку својата платформа на Инстаграм. Во својата тогашна објава, поп-дивата рече дека Душко одлучил да го прекине бракот, дека нивното семејство повеќе не го смета за свое, а истакнала и дека сè уште го сака.

Не помина многу време додека разводот беше прекинат, имено, Душко Тошиќ од засега непознати причини одлучи да ја повлече тужбата упатена до неговата сопруга, за која и таа лично ја пријави на своите следбеници на Инстаграм, тврдејќи дека поранешниот фудбалер, сега спортски агент, не може да живее без неа.

Никој со сигурност не може да каже дали тоа е причината за запирање на бракоразводната постапка или се работи за делење на милиони на жиро сметка и заработени за време на бракот.

Факт е дека Душко и Јелена живеат во фиктивен брак. Емоциите веќе ги нема барем од страната на спортистот, а нивната заедничка цел е да ги поведат ќерките Атина и Ника на вистинскиот пат и да им овозможат светла иднина. Токму поради нејзините наследници, кои според неа треба да имаат топол семеен дом, да слават празници и родендени заедно со родителите, Јелена лично не поднела барање, иако тоа секако сакала да го направи многу пати досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

Јелена, како дете на разведени родители, смета дека задача на таткото и мајката е да им создадат среќно детство на своите деца, што таа и Душко неспорно го прават.

Тие не се разведоа, иако се предвидува дека тоа најверојатно ќе се случи кога нивните наследници ќе наполнат 18 години.

Тогаш односот меѓу завојуваните сопружници ќе биде многу поедноставен.

Моментално е разновидна, што може да се заклучи врз основа на интервјуата на Јелена. Некогаш зборува за својот сопруг со суперлативни зборови, понекогаш се обидува со своите изјави да го омаловажи целиот машки род.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

На сите нејзини изјави Душко првично реагираше преку својот адвокат, а потоа реши да ги игнорира.

Дома е, демек, само колку што треба. Постојано патува низ европските градови барајќи нови таленти кои ќе му овозможат дополнително да ја зголеми девизната сметка, многу ја посетува и Турција каде остави значаен белег, оди и во Дубаи, а сите овие патувања не би биле толку мили ако не ги земе ќерките.

Изгледа дека планот му е незабележливо и засекогаш да ја напушти вилата на Дедиње за која одвои околу 2,5 милиони евра, а тоа што со себе ги носи и ќерките додека со Јелена патуваат одвоено е очигледно тактика за тој да ги заштити и нив и Јелена што полесно се подготвуваат за она што следи, а тоа е конечниот колапс на семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

Најнови вести од Вести

To top