закон

Пронајдени се 63 резултати на тема „закон“
Вести

Мицкоски за законот за лични карти: На Заев му смета сега да стои во личните карти терминот Македонец, националната припадност е наше право

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по посетата на компанијата „Еко циркон“, која што се наоѓа во Општина Гази Баба, одговарајќи...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Сите парламентарни партии да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, државата мора да им помогне на матурантите!

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги доставивме...
Вести

Милошоски: Законот за семејство е јасен и не треба да се менува ништо за да не се остави простор за сомнеж при спроведување на пописот

На денешната расправа на Комисијата за европски прашања за законот за попис се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој рече дека нема потреба...
Вести

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ порачаа: Нема да им помине кражбата од 33 милиони евра, доста е од богатење на олигарси – Не смее да има за Макпетрол, а да нема за народот

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ до рано утринава во Собранието со говори, реплики и контрареплики го спречија донесувањето на Предлог законот...