водици

Пронајдени се 83 резултати на тема „водици“
Вести

„Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако истиот исчезна (ФОТО)

На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше фрлен. Вториот...
Вести

Пендаровски: Богојавление нè потсетува на значењето на светата тајна на крштевањето како еден од столбовите на христијанската вера

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка...
Вести

Мицкоски: Со вековната традиција, на овој ден ја потврдуваме нашата верба во Бога и посветеноста на традиционалните вредности

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, по повод денешниот празник испраќа честка до граѓаните и до Поглаварот на Македонската...