влада

Пронајдени се 293 резултати на тема „влада“
Вести

74 адвокати со апел до Владата: Кривичен суд врши дискриминација и не постапува согласно одредбите во вонредна состојба!

74 адвокати проследија заедничко Известување за вршење на дискриминација во однос на останатите граѓани во услови на постоење на вонредна...
Вести

Мицкоски: Владата наместо да крати од работниците, нека ги подмири 50% од бруто трошоците за секој вработен и нека ги замрзне кредитите

Во денешното интервју за МТВ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за мерките кои Владата треба да ги примени со цел подобрување на...
Вести

АНАЛИЗА: Зошто наместо владата да спречи 11.000 луѓе да останат на улица, министерот Попоски нарачува хајки преку медиумите?

Што е потребно за да станете мета на актуелната влада? Дали е доволно само да ја критикувате нивната работа, или подобро кажано – честопати...
Регион

Демократскиот сојуз на Косово ги собра потписите за гласање за доверба на Владата, денеска ќе ги предаде во Собрание

Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) објави дека ги собрал потребните потписи за гласање за доверба за владата на Албин Курти и најверојатно...
Вести

Мицкоски: Помошта на Владата за бизнисот не само што е смешна, туку недоволна и навредлива, се губат 110 милиони евра, а Владата дава само 5

На денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во делот за економијата бара мерки со кои веќе сериозно...