виена

Пронајдени се 66 резултати на тема „виена“
Вести

Австриската полиција преку Европол достави барање за соработка и информации до МВР – три лица се со македонско државјанство

Денеска (03.11.2020) од австриската полиција, преку Европол, до Министерството за внатрешни работи беше доставено барање за соработка и информации...
Познати

Српската пејачка се уште не може да си дојде при себе- се огласи веднаш по драмата во Виена: Цел ноќ не можев да заспијам (ФОТО)

Вчера во Виена имаше терористички напад, а по тој повод се огласи и Драгана Мирковиќ која заедно со семејството живее во оваа метропола. „Драги...