венко филипче

Пронајдени се 222 резултати на тема „венко филипче“
Вести

Стоилковски: Случајот „Рекет 2“ одекнува во јавноста, но Дончев и Филипче се уште се функционери под заштита на Заев

Ден Дончев од позиција на Директор на ФЗОМ и Венко Филипче од позиција Министер за здравство, во владата на Република Македонија манипулирале...
Вести

Сопственичката на „Диамед“, Иванова: Поседувам докази дека Дончев и Филипче се обиделе да попречат странска инвестиција да влезе во Македонија

Во екот на аферата „Рекет 2“ разговараме со сопственичката на „Диамед“ Вера Иванова, чијашто фирма се најде во немилост на структури...
Вести

Стоилковски: Дончев и Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки

Ден Дончев и Венко Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки...
Вести

Го пуштија Дончев да се брани, Филипче никаде го нема: Молчат за скандалот во кој се обвинети дека се вмешани

Против директорот на Фондот за здравство Ден Дончев и против актуелниот министер за здравство Венко Филипче е поднесена кривична пријава,...
Вести

Николов до Филипче: Вие гледате само на тоа, или како да да наместите тендер или како парите да завршат во џебот на некој близок до власта!

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои го прашува ,инистерот за здравство Венко Филипче за каква...
Вести

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Три години на власт, а никој не памети еден капитален проект во здравството

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека Министерството за здравство три години...
Вести

Граѓаните загрижени за безбедноста на своите деца: Филипче ги префрла зависниците во повеќе општини, се подготвува нов отпор?

Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе можат да добиваат метадон на пет локации кои им се...
Вести

Манчев до Филипче: Градите куќа, а немате темел, каде ќе ги остваруваат пациентите овие права ако докторите ни бегаат од државата

Пратеникот Ванковер Манчев од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавање на Комисија за здравство посочи до...