венко филипче

Пронајдени се 242 резултати на тема „венко филипче“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Рекет 3“ тежок милиони евра експлодира во рацете на Заев и Филипче на три месеци пред избори

Случајот „Рекет 3“ тежок милиони евра експлодира во рацете на Зоран Заев и Венко Филипче на три месеци пред избори, реагира Наум Стоилковски,...
Вести

Се кријат ли детали за „Рекет“: Нема докази дека Заев пријавил рекетирање, се заташкува тоа што Филипче го договарал со Боки 13

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави...
Вести

Стојаноска: Дали министерот за здравство Филипче е запознаен со вработувањата на фамилиите на неговите најблиски соработници

На денешната собраниска седница пратеничката од редовите ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојаноска постави неколку собраниски прашања. Имено таа...
Вести

Венко Филипче и Вице Заев на своите средби не разговарале за тендери, туку да се подобри продажбата на Мамас производите (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев преку изјава од собраниската говорница изјави дека министерот Венко Филипче и неговиот брат разговарале за подобрување...