вакцинација

Пронајдени се 481 резултати на тема „вакцинација“
Вести

ФАЈЗЕР ЕФИКАСНА И НАД 90% ПРОТИВ ДЕЛТА СОЈОТ КАЈ ТИНЕЈЏЕРИТЕ: Се очекуваат податоци и за ефикасноста кај помалите деца

Вакцината против корона вирусот на Фајзер/Бионтек е многу ефикасна во спречувањето на инфекцијата и симптоматската болест предизвикана...
Вести

СЕ СКРАТИ ПЕРИОДОТ НА ЧЕКАЊЕ: Министерството за здравство објави кога може да се прими трета доза на вакцинираните со Синовак и Синофарм

Националниот Комитет за имунизација денеска днесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините...
Вести

Орбан ги повика граѓаните да се вакцинираат против Ковид-19: Вакцината е слична како полиса за животно осигурување

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска истакна дека четвртиот бран на коронавирус е неизбежен и ги повика граѓаните да се вакцинираат. Орбан...