улица

Пронајдени се 28 резултати на тема „улица“
Вести

АСОМ: Со предлог-законот за игри на среќа на улица се оставаат повеќе од 8.000 вработени, ќе ги нема и приходите во Буџетот од 250 милиони евра

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот на игри на среќа ваков каков што е може да остави на улица повеќе од 8.000 лица,...
Хроника

Извадиле маса и столчиња и започнале да пијат среде улица, кога татко и син сакале да поминат со автомобилот настанала драмата

Во СВР Битола синоќа во 21,00 часот З.И. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден додека заедно со неговиот татко В.И. (66) од Прилеп, се движеле...