УЈП

Пронајдени се 103 резултати на тема „УЈП“
Економија

Стружанец заработувал огромна сума месечно, најголем доход пријавила скопјанка – еве за колку пари станува збор

Најголем годишен доход, минатата година остварила скопјанка која заработила 453 милиони денари односно 7 милиони евра. Според податоците...
Економија

Ноемвриската плата не ја добиле 782 работници иако нивните работодавци ја искористиле мерката за финансиска поддршка

Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од 245 работодавци кои користат финансиска помош од државата како една од владините...
Македонија Вести

УЈП со важна информација за граѓаните кои скенираат сметки – Очекувајте промени во пресметката за второто тримесечје

Управата за јавни приходи од 12 јуни годинава ќе прави нова пресметка на повратот на ДДВ кај граѓаните, за второто тримесечје, поради...