трибина

Пронајдени се 37 резултати на тема „трибина“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Петровец: Народот е едногласен дека живееме период на историска срамота за Македонија

На вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Петровец на која говорници беа доц. д-р Викторија Трајков, координатор на Канцеларијата за меѓународна...
Вести

Трибина на ЦБИ во Ново Село на тема „Влијанието на масовното производство на канабис врз криминалитетот во заедниците“

Центарот за Безбедносни истражувања (ЦБИ) вчера вечер со почеток од 19:30 часот во домот на културата во општина Ново Село одржа трибина...
Вести

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови, ВМРО-ДПМНЕ се грижи за општественото добро и ќе изгради силни и развиени европски општини

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази Баба, истакна дека...
Вести

Додовски: Власта нема програма како ќе ги троши парите од таканаречената економска такса, се сомневам каде ќе завршат парите

На денешната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема екологија екс министерот за животна средина Марјан Додовски посочи дека...
Вести

Лазаров: Гледаме еден гол популизам, една типична манипулација на креаторите на економските политики на неспособната влада на СДСМ

На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ на тема економија универзитетскиот професор Дарко Лазаров истакна дека економските политики на...
Вести

Лазов: Владата предводена од СДСМ катастрофално се справува со корона кризата и има нула реализација на ветени проекти

Состојбата со справување со ковид пандемијата е катастрофална, оттука и последиците се катастрофални. Има повеќе од пет илјади починати...
Познати

Мечот го фрлија во сенка овие две с*кс бомби- по овие албански новинарки фудбалерите искршија врат, обожуваат да не носат градник

Белградска Црвена Ѕвезда ја освои Тирана вчеравечер и обезбеди трето коло во квалификациите за Лигата на шампионите, но триумфот на...