тероризам

Пронајдени се 22 резултати на тема „тероризам“
Вести

Неговата девојка почина, но тој се освести иако се прогнозираше дека ќе им подлегне на повредите нанесени од отровот

Болницата во британскиот град Солсбери информираше дека Чарлс Роули, еден од двете лица затруени со нервниот отров „Новичок“ минатата...
Вести

Срамна одлука: Обвинетите за тероризам од „Монструм” остануваат на слобода , а приведените од „Заедничка Македонија“ трет месец се во притвор

Обвинетите за тероризам за петкраткото убиство кај Смиљковското езеро остануваат на слобода и покрај тешкото дело, нивното повторено...