талат џафери

Пронајдени се 187 резултати на тема „талат џафери“
Вести

Џафери: Нема пречка да се свика итна седница за продолжување на пописот, но треба да се достави предлог од Владата или група пратеници

Нема пречки да се свика итна седница на која би се разгледала можноста за продолжување на пописот, но треба да се достави предлог од...
Вести

Милошоски до Џафери: Покажете повеќе совест од Заев и ставете ја точката за предлог одлука за разрешување на Венко Филипче на дневен ред

Би сакал да ја искористам оваа прилика и најпрвин да искажам во име на нашата пратеничка група и сите пратеници длабоко жалење за она...
Вести

Мизрахи: Апсурдно е Џафери да ја враќа интерпелацијата, бидејќи според негово толкување станува збор за предлог на закон

На сите во јавноста во Република Македонија им е јасно зошто стигна до таа интерпелација за Талат Џафери. Тоа е поради кршењето на амандманот...
Вести

Џафери и заби нож на демократијата: На пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не им е дозволено право на збор за интерпелацијата на Спасовски

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница за интереплација на министерот Оливер Спасовски, и нема да присуствува...