свр штип

Пронајдени се 32 резултати на тема „свр штип“
Општини

Претреси на подрачјето на СВР Штип, приведени седум лица, пронајдена дрога, при контрола во угостителски објекти биле затекнати малолетници

Во текот на вчерашниот ден (18.08.2022) СВР Штип согласно оперативниот план „Безбедно лето 2022“, презеде низа мерки и активности во областа...
Хроника

На подрачјето на СВР Штип полицијата казнила 26 возачи за брзо возење – казнети биле и 34 други видови на прекршоци

На 13.10.2021 на подрачјето на СВР Штип, полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила...
Хроника

Трагедија во Свети Николе: Со трактор излетал од патот, па бил пуштен на домашно лекување, утредента со Брза помош бил пренесен во болница каде починал

На 19.09.2021 во 17.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат за с.Горобинци, светиниколско, трактор „имт 533“, управуван од М.В.(68)...