свадба

Пронајдени се 422 резултати на тема „свадба“
Занимливости

Била на свадбата на поранешниот сопруг: Ние сме како брат и сестра, а кога ќе видите со кого пристигнала таму сѐ ќе ви стане јасно што и била намерата (ФОТО)

Кога ќе заврши врската или бракот, има и такви кои остануваат во добри односи, но ретко кој се спријателува со бившиот партнер. Дека е...
Познати

Ќе се мажи ќерката на Синиша Михајловиќ – тој од небото ќе ја гледа церемонијата како од бајките, овие свадбени детали ги посакува секоја идна невеста!

Ќерката на фудбалската легенда Синиша Михајловиќ, Вирџинија ја закажа својата свадбена церемонија на 17 јуни. Таа ќе се венча со фудбалерот...
Познати

Џани го ожени синот, но наместо во невестата сите гледаа во неговата сопруга – нејзиното деколте „пукна“ пред папараците, па го прикриваше со раце цело време (ФОТО)

Српскиот пејач Радиша Трајковиќ Џани го ожени помладиот син Марко пред две години, но за вчера беше закажано црковната венчавка како...
Познати

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ, ОСОБЕНО ПОМЛАДИТЕ: Српската порно актерка се венчаше, „дојде време“ да се опамети – еве кој е младоженецот (ФОТО)

Една од српските најпознати актерки во филмовите за возрасни и учесничка во реалното шоу Невена Хот го кажа судбоносното „I do“ неодамна...
Живот и стил

Месецот на вашата свадба ја дефинира среќата во семејството – особено внимавајте на еден месец, нема да ви донесе стабилност и сигурност во бракот!

Свадбата е еден од најважните празници во животот на луѓето. Првото нешто што идното семејство треба да одлучи е месецот кој ќе стапат...
Познати

Се ожени македонскиот пејач – планинарката смени два фустани, едниот особено го истакна нејзиното трудничко стомаче (ФОТО)

Пејачот Павле Камилоски и планинарката Ирина Дишовска си ветија љубов до крајот на животот. Свадбата ја почнаа со веселба во домашна...
Живот и стил

Само заљубени и добри луѓе прават свадба во јануари, еве што велат верувањата за венчавка во другите месеци

На балканските  простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари Стапи...
Познати

Со години беше мажена за фудбалерот – вака изгледала Лидија Вукичевиќ како невеста, а кога ќе видите кој е младоженецот сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Годините минуваат, а на Лидија Вукичевиќ ја следи глас дека времето не и може ништо и дека го нашла „еликсирот на младоста“. Тоа го поткрепува...
Познати

ТВИТЕР ГОРИ – хит видео од свадбата на ќерката на Доналд Трамп: Овој сатанистички ритуал сигурно го организирала Меланија Трамп

Во саботата, ќерката на Доналд Трамп, Тифани (29) стапи во брак со милијардерот Мајкл Болос (25) на имотот на татко ѝ Мар–а-Лаго. Тифани носеше...
Познати

Македонскиот пејач се ожени во џамија – невестата промени четири венчаници, а веднаш потоа заминаа на меден месец во рајот на земјата (ФОТО)

Македноскиот пејач Ален Хасановиќ и ја пронајде жената на својот живот. Тој и се заколна на вечна љубов на убавата Аида Цако па сега...
Познати

НА ЦЕЦА НЕМА ДА И СЕ ВЕРУВА КОГА ЌЕ ВИДИ – се мажи ќерката на Доналд Трамп, а Меланија Трамп со фустан како на пејачката кога го женеше синот (ФОТО)

Семејството Трамп се собра на гламурозниот имот Мар-а-Лаго, по повод свадбата на Тифани Трамп, ќерката на Доналд Трамп и Марла Мејплс. Тифани...
Занимливости

Од романтика до агресивност: Овој младоженец стана мета на критики поради тоа што го направи со невестата и свадбената торта (ВИДЕО)

Видеото од младоженец како со парче свадбена торта буквално ја напаѓа неговата новопечена сопруга, предизвика низа негативни коментари...
Познати

Се мажи најпознатата српска старлета: Станија му кажа „да“ на бизнисмен од Америка, тој веќе поставил ултиматуми

Најпознатата српска старлета Станија ќе застане пред олтар. Српските медиуми пишуваат дека таа веќе пет месеци е во врска со бизнисмен...