свадба

Пронајдени се 229 резултати на тема „свадба“
Познати

Ништо од свадбата од соништата- Викторија Лоба ја откажа венчавката, а за причината реши да не се срами да проговори (ФОТО)

Ништо од свадбата од соништата. Нашата позната пејачка Викторија Лоба поради пандемијата на коронавирусот мораше да ја откаже закажаната...
Занимливости

Ја чекаа својата свадба од соништата, но се појави коронавирусот: Тие сепак решија да се венчаат, но дома (ФОТО)

Поради коронавирусот, многу парови мораат да ги откажат или одложат своите свадби. Тоа им се случи на Ели и Џои кои ја подготвиле нивната...
Занимливости

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши...
Познати

Српската раперка ја ископира Цеца: На кого подобро му стои фустанот што Ражнатовиќ го носеше на свадбата на Вељко? (ФОТО)

Српската раперка Ивана Расиќ попозната како Сајси МС (38) го привлече целото свое внимание на доделувањето на МАК наградите  откако се...
Познати

Се жени поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ- кога ќе ја видите неговата избраничка се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Се жени поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ Константин (28) со својата избраничка со црногорско потекло. Парот на големо ја подготвува...
Познати

Синот на Аркан се огласи по свадбата на деценијата- тоа што преку фотографија им го порача на Вељко и Богдана на никој не му се допадна

Војин Ражнатовиќ кој е син на Жељко Ражнатовиќ Аркан не е воодушевен од свадбата на деценијата која се случи меѓу неговиот полубрат...