суд

Пронајдени се 166 резултати на тема „суд“
Хроника

Велешанец, осомничен за тешки кражби преку прозорец избегал од судот – после неколку часа истиот повторно бил приведен!

На 08.04.2022 во 11.00 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СРВ Велес го лишиле од слобода А.Р.(20) од Велес поради сомнение...
Познати

ДЕТАЛИ ОД СОСЛУШУВАЊЕТО НА КАРЛЕУША: Пејачката зборувала 15 минути, на крај се откажала од кривично гонење на Душко

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша денеска во Првото основно обвинителство изјавила дека не сака нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ...
Вести

Мицкоски после пресудата во негова корист: Канонадата на клевети, лаги и измислици од СДСМ и нивните полутајни и тајни партнери се разобличени!

И со вака исклучително заробено судство, со исклучително ниска доверба, вистината не може да се заобиколи, а лагите да бидат премолчени,...
Вести

Премиерот на Австралија ја поздрави одлуката на судот за укинување на визата на Ѓоковиќ : Сега е време за тенис

Премиерот на Австралија, Скот Морисон изјави дека одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е донесена од здравствени...
Занимливости

Станал од кревет, паднал и се повредил: Судот одлучил во негова корист за повреда на работа од дома

Германскиот суд пресуди дека човек кој работи од дома и се лизга на пат кон своето биро на неколку метри од креветот, може да бара осигурување...