суд

Пронајдени се 76 резултати на тема „суд“
Вести

ВМРО најави дека Лорета Георгиева ќе влезе во судскиот совет – Сопругата на првиот човек на Заев во Струмица ќе казнува и разрешува судии

Судијката Лорета Георгиева од Струмица, сопруга на директорот на комуналното претпријатие во градот и десна рака на Зоран Заев како...
Вести

СЈО се бори против сопствените докази: Сите документи кои ги презентира се чист доказ дека Космос на Цановски е дивоградба

Во судот денес тече рочиштето за ТНТ, за рушењето на дивоградбата Космос на Фијат Цановски. Денес СЈО ги презентира доказите. Но презентирајки...
Вести

Казнетите адвокати едногласни: Допрено е дното на судството, парите со кои сме казнети им ги подаруваме на судот

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра и ги отстрани од судницата сите адвокати на обвинетите...
Вести

Груевски ги покани граѓаните во судот да го видат обвинението: Не е точно дека сме обвинети за земање провизија, како што тврди СДСМ

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ги демантираше денешните зборови од страна СДСМ, дека ти се обвинети...
Вести

ДЕНЕШЕН: „Тенк“ е застарен и без докази, петте апелациони судии пред избор – по умот на Заев и Кацарска или по умот на правото!

За оние кои не знаат што значи релативна застареност на гонење, кратко и едноставно објаснување е дека ако во периодот на највисоката...