Стефан Андоновски

Пронајдени се 155 резултати на тема „Стефан Андоновски“
Вести

Андоновски: Уставни измени под вакви околности нема да има, нема да дозволиме да станеме членки на ЕУ, а да престанеме да бидеме Македонци, мора да има европски гаранции

Да бидам целосно јасен и прецизен пратениците на ВМРО-ДПМНЕ под вакви околности и ова парламентарно мнозинство нема да гласаат за уставни...
Вести

Андоновски: Бујар Османи не ги штити македонските национални интереси, тој ги штити само своите маркетиншки интереси

„Морам да го кажам моето лично мислење затоа што информациите кои што ги имам и кои што допираат до мене ми се чини дека станува збор...
Вести

Андоновски: Уставни измени под вакви услови нема да има, ЕУ мора да ни гарантира македонскиот идентитет и дека Бугарија да блокира кога ќе посака

Ние имаме партнер во граѓаните, тие на анкетите кажуваат што мислат. Изборите ќе дојдат и на избори ќе кажат што мислат. ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Андоновски: Сите пратеници кои што се чувствуваат дека се дел од општественото движење кое што сака промени ќе се приклучат на ВМРО-ДПМНЕ и ќе има предвремени избори

„Во детали не можам да одговорам зошто Алијанса одлучува да оди или не одлучува, бидејќи и самите немаат се уште одговор. Но, мислам...
Вести

Андоновски: Ако сакаат да му забранат влез на Џамбаски требаше да се направи тоа истиот ден кога ги навредуваше Македонија и Македонците, сега само ја замајуваат јавноста

Претседателот на државата е познат по неговите тривијални настапи, често задоцнети и за работи кои не се во негова надлежност. Очекував...
Скопје

Андоновски: Арсовска во коалиција со Левица, СДС и ДУИ не дозволува кратење од непродуктивните трошења за да се луксузираат во време на криза

Стефан Андоновски, советник во советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ и порача на Данела Арсовска, градоначалник на Град Скопје дека со...
Вести

Андоновски: Анкетата на ИРИ потврдува убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ на парламентарните избори, затоа СДС бега од избори

Две работи има од оваа анкета, таа е огледало на реалноста и овој пат ми е драго што СДС не навлезе во демантирање на анкетата затоа што...
Вести

Андоновски: Градот Скопје има финансиска обврска кон приватните превозници и таа финансиска обврска треба да ја исполни

Постои состанок минатата недела кој премиерот го потврди дека помеѓу градоначалничката Арсовска и премиерот со присуство на еден...
Вести

Андоновски: Хаосот со дојавите за бомби е системско потфрлање на МВР и АНБ, а тие наместо да се справуваат со вистинскиот проблем спектакуларно апсеа недолжно дете

Се работи за системски безбедносен проблем во Македонија и системско потфрлање на службите за безбедност и антитероризам кои се...
Вести

Андоновски од Вашингтон од состанокот на IDU: Социјалдемократските партии не се грижат за демократијата и владеењето на правото, тоа е случај и во Македонија

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме...
Вести

Андоновски: Имаме сомнежи дека Ковачевски и Арсовска на тајните средби договарале бизнис набавки меѓу кои и набавка со бизнис партнерот од коалицијата на СДСМ

Нашите сомнежи се дека на средбата која се случила на средбата во влада помеѓу Данела Арсовска, Димитар Ковачевски и еден градоначалник...
Вести

Андоновски: Ако Арсовска смета дека се потребни избори за Советот на Град Скопје тогаш нека поднесе оставка и да одиме на заеднички избори

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите...
Вести

Андоновски: Имаме сомнежи дека Ковачевски и Арсовска на тајните средби договарале бизнис набавки меѓу кои и набавка со бизнис партнерот од коалицијата на СДСМ

„Нашите сомнежи се дека на средбата која се случила на средбата во влада помеѓу Данела Арсовска, Димитар Ковачевски и еден градоначалник...
Скопје

Андоновски: Ако ЈСП не ги исплати приватните превозници, долгот од скоро 2 милиони евра по судски процес ќе се зголемува

Зошто до сега не се исплатени 90 милиони денари достасани долгови до двата приватни превозници и кога овие пари ќе се исплатат, го праша...
Скопје

Андоновски: Со амандманите на ВМРО-ДПМНЕ се обезбедија средства за најпогодените лица, за реконструкција на улици и за проекти во делот на културата и спортот

„Би сакал да го истакнам задоволството од тоа дека со ангажманот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поддржана од дел...
Вести

Андоновски: Ова е Влада со мек стомак и затоа се потребни предвремени парламентарни избори за излез од кризите во Македонија

Стефан Андоновски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО – ДПМНЕ на вечерашната емисија 24 Анализа што се емитува на телевизија...
Вести

Андоновски: Да формираше Бугарија културни клубови кои ќе соработуваа со Македонци и немаше да поттикнуваат фашизам никој немаше да има против

Добро е што македонскиот културен клуб во Благоевград носи име на општо прифатена личност од двата народи, голем антифашист. Ние како...
Вести

Андоновски: Не гледаме дека Владата има поддршка за да влегува во измена на Устав, затоа треба да се оди на избори

Покана за лидерска средба не е доставена до ВМРО-ДПМНЕ треба да има прво координација меѓу партиите па да се извести јавноста, рече Стефан...