Стефан Андоновски

Пронајдени се 98 резултати на тема „Стефан Андоновски“
Вести

Андоновски: Заради своите бизнис интереси Петре Шилегов со помош на Стефан Богоев сака да го уништи најголемиот спортски храм во Македонија

Кога ќе видите како пи-ар машините на СДСМ ќе почнат да ве навредуваат и да велат дека зборувате лаги, а самите потврдуваат сѐ што сте...
Вести

Андоновски: Мега скандал се случува во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, наместо урбан спортски развој, ќе се развива бетонска џунгла

МЕГА СКАНДАЛ И НЕВИДЕН КРИМИНАЛ во најава му се случува на Скопје и Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Наместо урбан спортски развој...
Вести

Андоновски: Македонија повеќе не смее да прави отстапки, преговорите со Бугарија не смее да задираат во македонските црвени линии, а ЕУ треба да го испорача заслужениот датум

Ситуација во Македонија е катастрофална и повеќе вака не ја бива, наше е да почнеме да ги менуваме работите. Државата ја води мафија...
Вести

Андоновски: Слоганот „Македонија за сите луѓе“ најдобро ја отсликува политика на ВМРО-ДПМНЕ, ние не ја гледаме Македонија на две пруги

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ говорејќи за промена...
Вести

Андоновски за недобивањето датум за преговори со Брисел: Ние кажувавме дека датумот е недостижен додека е Заев на власт

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ рече дека тоа што...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестите од утре пред МНР во 17 часот: „Излези за спречување на националниот срам кој и се подготвува на Македонија од страна на Заев“

На седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување на националниот...
Вести

Андоновски: Македонија е балкански рај за производство на дрога, а најблиските пријатели на премиерот шверцуваат дрога

Политичкиот дијалог е неопходен и е корисен за подобро на државата. Во ситуацијата е лошо што другата страна кај нашиот политички противник...
Македонија

Андоновски: Зоран Заев е опоменат од Стејт Департментот за прекумерен притисок врз судиите, влијанието врз правосудството и притисок врз новинарите

Уште еден срам од Владата на Зоран Заев на меѓународна сцена. Зоран Заев е опоменат од Стејт Департментот на САД. Владата на Зоран Заев...
Вести

Коментар на денот – Андоновски: Заради коруптивноста на Заев немаме вакцини ниту од запад, ниту од исток, народ умира, а тој брка провизии

Заев, Димитров, Османи и Филипче во нов целосен дебакл. Средина на март сме немаме ниту една вакцина, а заради нивната коруптивност денеска...
Вести

Андоновски: Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или било кое друго државјанство освен македонското

Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или какво било друго државјанство освен македонското. Најверојатно на бугарските...
Вести

Андоновски: И МНР е виновно за неотпочнување на преговори со ЕУ – Пола амбасади ни се празни, се уште немаме амбасадори ниту во Вашингтонг и Москва

Во емисијата „Филибастер“ на радио Лидер гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски. Тој кажа дека една од причините што...
Вести

Андоновски: Граѓаните со иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ докажаа дека не сакаат некредибилен и политички мотивиран попис

Денеска сме тука во Неготино, да продолжиме со граѓанска акција за собирање потписи со кои ќе го поништиме Законот за попис. Акцијата...
Вести

Андоновски: Имаме Влада која воопшто не си ја врши својата домашна работа, па залудно е да очекуваме надворешен фактор да ни ги реши проблемите

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за посетата на известувачот за Македонија...