шверц

Пронајдени се 29 резултати на тема „шверц“
Регион

Коњевиќ тврди дека во Црна Гора се уништуваат само десет отсто од запленетите цигари, а остатокот се шверцува

Министерот за одбрана на Црна Гора, Рашко Коњевиќ денеска изјави дека постојат индиции дека во „медиумските перформанси“ за уништување...
Хроника

Спречен шверц на стока за широка потрошувачка на Граничен премин Долно Блаце, уапсени 4 косовски државјани

На 01.06.2022 на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници извршиле контрола во две патнички возила и задржале четири косовски државјани,...
Вести

Ѓорѓиевски: Имаме компанија шверцер на кокаин која добивала државни тендери и заменик министер за МВР кој брифира информации со кои ја загрозува акцијата

Власта на Заев и криминалот се во коалиција. Последна потврда за тоа е информацијата дека лицата кои шверцувале кокаин од Мексико добивале...