шабан шаулиќ

Пронајдени се 127 резултати на тема „шабан шаулиќ“
Познати

Легендарниот пејач Шаулиќ денеска би наполнил 70 години – еве како неговата ќерка се присети на овој ден, болката на пејачката се уште свежа

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денеска би наполнил 70 години, а тагата на најблиските не престанува ниту по две години. Неговата...
Познати

Гордиот внук на Шабан Шаулиќ ја изнесе ќеркичката од болница, но сите гледаа во неговата сопруга која се породи само пред пет дена

Внукот на Шабан Шаулиќ, Лука Шаулиќ и неговата сопруга Александра неодамна станаа родители, а вчера гордиот фудбалер ги зема од болница...
Познати

Музичарите на свадбата кај внукот на Шауилиќ заработија цело богатство само со хитовите на Шабан – еве за каква вртоглава сума се работи!

Фудбалерот Лука Аџиќ, внук на покојниот крал на народната музика Шабан Шауилиќ, се ожени со својата долгогодишна девојка Александар...
Познати

Се ожени внукот на Шабан Шаулиќ – за ваква бајковита свадба сонуваат многумина парови, особено девојките полудеа по венчаницата (ФОТО)

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, ја круниса врската со Александар Личина со брак, а на свечената церемонија...
Познати

Се жени внукот на Шабан Шаулиќ – кога ќе видите каква убавица ќе му роди дете ќе посакате и вие да сте на негово место (ФОТО)

Внукот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ наскоро ќе застане на лудиот камен. Неговата идна сопруга Александра...
Познати

Нејзиниот израз на лицето ми ја потврди трагедијата: Сопругата на Шаулиќ раскажа кој прв и соопштил дека пејачот загинал

Кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа на 17 февруари 2019 година, а од тој ден до денес неговата сопруга се...
Познати

Шабан Шаулиќ зад себе остави куќи кои вредат милиони, а после две години еве како изгледаат тие- фановите во неверување од глетката (ФОТО)

Поминаа две години од смртта на Шабан Шаулиќ, а по тој повод српските медиуми објавија и фотографии од неговата викендица која изгледа...
Познати

ЧУВСТВИТЕЛНА ПОРАКА ОД ЌЕРКАТА НА ШАБАН ШАУЛИЌ: Дури и по две години од смртта на пејачот, целиот регион се наежи! (ФОТО)

Пред две години, кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, почина во сообраќајна несреќа во градот Билефелд, во северозападниот дел...
Познати

Се омажи љубовницата на Шабан: Цуца го заборави кралот на народната музика и повеќе не носи црно, сега облече венчаница

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е во венчаница, а покрај неа наводно е и нејзиниот...
Познати

Откако и загина сопругот, ќерката го загуби бебето и синот ја растури свадбата се појави во јавноста- еве како изгледа сопругата на Шабан

Сопругата на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ за прв пат во јавноста се појави по неговата смрт во февруари минатата година. Имено таа...
Познати

На неговата годишнина денес се појави мистериозна порака на гробот- семејството на Шабан не може да им поверува на сопствените очи

Кралот на фолк музиката во регионот Шабан Шаулиќ на денешен ден пред една година загина во сообраќајна несреќа во Германија. Семејството...
Познати

Ова е внукот на покојниот Шабан Шаулиќ: Неговата девојка е вистинска бомба, а кога ќе ја видите ќе се препотите (ФОТО)

Фудбалерот и внук на покојниот фолк пејач Шабан Шаулиќ, Лука Анджиќ има нова девојка поради која овие денови двајцата се во центарот...
Познати

Двете ги загубија сопрузите сега очи не сакаат да си видат: Еве што и порача вдовицата на Мирсад на вдовицата на Шабан во пресрет на судењето

Откако вчера српските медиуми објавија вест за започнувањето на судењето на Турчинот Алсин Левент (36) кој на 17 февруари 2019 година ги...