семејство

Пронајдени се 105 резултати на тема „семејство“
Регион

ФОТО: Полицијата пронајде запален автомобилот, се верува дека е на исчезнатото семејство од Алексинац, во близина откриени и тела

Полицијата денеска пронашла автомобилот „Пасат“ за кој се верува дека е на семејството Ѓокиќ кое е пријавено за исчезнато. Дел од српските...
Живот и стил

Од најголем асортиман на органска храна, до сегмент за нега и убавина – што сè можете да пронајдете во dm дрогериите?

Потрошувачите може да ги пронајдат своите омилени производи од dm, дури во 20 дрогерии во нашата земја. Идентичен квалитет на производите...
Економија

Потребни 34.128 денари за основни месечни потреби за четиричлено семејство, трошоците поголеми од мајската плата за 5.407 денари

На едно четиричлено семејство во јули му биле потребни 34.128 денари за да ги покрие основните месечни потреби, покажуваат податоците...
Вести

Не стивнува поддршката за хуманиот чин на семејството Белчовски кое ги донираше органите на својата почината ќерка

Откако решија да ги донираат органите на својата ќерка која загина во сообраќајна несреќа, не стивнуваат позитивните реакции за огромниот...
Вести

Пешевска со апел за помош: Да му помогнеме на семејството Цветковски и да направиме животот на овие луѓе да помине во нормални услови

Претседателката на Унијата на жени и пратеник во Собранието на Република Македонија утрово го беше во посета на семејството Цветковски...
Вести

Милошоски: Законот за семејство е јасен и не треба да се менува ништо за да не се остави простор за сомнеж при спроведување на пописот

На денешната расправа на Комисијата за европски прашања за законот за попис се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој рече дека нема потреба...