семејство

Пронајдени се 115 резултати на тема „семејство“
Познати

Селекторот на Србија со најголема поддршка на трибините – трите деца со емотивна порака во центарот на вниманието во Доха (ФОТО)

Ања, ќерката на селекторот на српската фудбалска репрезентација, Драган Стојковиќ Пикси, објави неколку фотографии од Доха. Таа, нејзината...
Вести

ДИПЛОМАТСКИОТ ПЕРСОНАЛ ЕВАКУИРАН, МАКЕДОНЦИ СЕ УШТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО УКРАИНА: Семејство од Скопје моли за евакуација од Киев (ВИДЕО)

Скопјанецот Сашо Андонов, неговата сопруга Татјана и двете ќерки се меѓу луѓето кои зад себе во Киев ги оставиле македонските дипломати...
Останати спортови

Семејството Ѓоковиќ се огласи по одлуката на Федералниот суд на Австралија: Разочарани сме од одлуката, но горди сме на него и на силата што ја покажа

После одлуката на Федералниот суд на Новак Ѓоковиќ да му биде одбиена визата, преку соопштение се огласи семејството на најдобриот...
Вести

Семејството на младиот 22. годишник кој почина од коронавирус ќе ја бара правдата до крај: Моето дете го хоспитализирав за да оздрави, а не да почине за три дена

Нема да дозволам моето дете да биде статистика, ќе се борам да ја добијам целата документација, ќе најдам адвокат и ќе ја барам правдата...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Внесувањето на луѓе од потесното семејство на Арсовска во изборната кампања ја покажува бедата на Шилегов и нивото на кампања кое тој го води

Внесувањето на луѓе од потесното семејство на Арсовска во изборната кампања ја покажува бедата на Шилегов и нивото на кампања кое тој...
Регион

ФОТО: Полицијата пронајде запален автомобилот, се верува дека е на исчезнатото семејство од Алексинац, во близина откриени и тела

Полицијата денеска пронашла автомобилот „Пасат“ за кој се верува дека е на семејството Ѓокиќ кое е пријавено за исчезнато. Дел од српските...
Живот и стил

Од најголем асортиман на органска храна, до сегмент за нега и убавина – што сè можете да пронајдете во dm дрогериите?

Потрошувачите може да ги пронајдат своите омилени производи од dm, дури во 20 дрогерии во нашата земја. Идентичен квалитет на производите...
Економија

Потребни 34.128 денари за основни месечни потреби за четиричлено семејство, трошоците поголеми од мајската плата за 5.407 денари

На едно четиричлено семејство во јули му биле потребни 34.128 денари за да ги покрие основните месечни потреби, покажуваат податоците...
Вести

Не стивнува поддршката за хуманиот чин на семејството Белчовски кое ги донираше органите на својата почината ќерка

Откако решија да ги донираат органите на својата ќерка која загина во сообраќајна несреќа, не стивнуваат позитивните реакции за огромниот...