романија

Пронајдени се 144 резултати на тема „романија“
Музика

КРАЖБА НА ЕВРОВИЗИЈА – еве како 12 поени наместо за Молдавија завршиле на контото на Украина, ова никој не го забележа (ВИДЕО)

Раководителката на романската делегација на Евровизија, Јулијана Марчук, за државната Телевизија на Романија синоќа изјави дека 12-те...
Регион

Во овие две балкански земји луѓето дури на смртна постела признавале дека имале лажни ковид сертификати

Романија и Бугарија се земјите, кои се карактеристични по тоа дека имаат ниска стапка на вакцинираност, согласно информациите на Европската...