роденден

Пронајдени се 46 резултати на тема „роденден“
Познати

За прв пат објави фотографија од близначките: Јована Јоксимовиќ со емотивна порака го честиташе нивниот прв роденден (ФОТО)

Пред година дена на денешен ден водителката Јована Јанковиќ заедно со пејачот Жељко Јоксимовиќ ги добија близнаците Срна и Ана. Популарната...
Познати

ФОТО: Натали Грубовиќ го прослави првиот роденден на ќеркичката, а кога ќе дознаете како се вика ќе останете во неверување

Познатата водителка и манекенка Наталија Грубовиќ го прослави првиот роденден на нејзината ќеркичка која го носи нејзиното име, односно...
Познати

Наполни 40 години, а фановите удрија по нејзиниот изглед и ботокс: Карлеуша во одбрана на Ана дрско им возврати на сите (ФОТО)

Познатата пејачка Ана Николиќ вчера наполни 40 години, а по тој повод им се обрати на сите фанови преку својот Инстаграм профил. Роденденот...
Познати

Беквалац ги извади градите на мегдан, но на фановите им откри потресен роденденски детаљ: „Ми треба уште време, не е се како што изгледа“

Познатата пејачка Наташа Беквалац денеска го прославува својот роденден, а фановите наместо да се радуваат тие се загрижени за пејачката. Имено...
Познати

Две години ја криеше далеку од очите на јавноста- Ќе се стопите кога ќе ја видите наследничката на Владо Георгиев (ФОТО)

Познатиот пејач Владо Георгиев во 2016 година по прв пат стана татко, откако неговата девојка се породи со нивната ќерка Софија. Пејачот...
Познати

Татко од соништата: Кога ќе видите на што го учи Бекам својот син за неговиот 16-ти роденден ќе останете во неверување (ФОТО)

Ромео Бекам во саботата го прослави 16 роденден , а гордиот татко Дејвид објави приватна фотографија на социјалните мрежи. Дејвид Бекам...
Живот и стил

Бура од емоции: Ова девојче за роденден доби само кутија со писмо, а плачеше од среќа- причината ќе ве разнежни и вас (ВИДЕО)

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика: „Сакам да го прочиташ...
Останати спортови

Мојата вера не ни дозволува да славиме роденден: Славната тенисерка ги изненади фановите со изјавата пред првиот роденден на ќерката

Ќерката на тенисерката Серена Вилијамс, оваа недела ќе ја наполни својата прва година, но тениската легенда нема да го прослави нејзиниот...
Познати

Пејачот ги изненади фановите: Еве како Жељко Јоксимовиќ на ќерката од првиот брак и го честиташе роденденот (ФОТО)

Ќерката на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ Мина Јоксимовиќ го прослави својот 23-ти роденден. Нејзиниот татко на својот Инстаграм профил...
Познати

Луксуз од соништата: Водителката на ТЛЗП го прослави својот роденден, но кога ќе дознаете колку години наполни ќе подзинете (ФОТО)

Познатата водителка на шоуто „Твоето лице звучи познато“ го прослави својот роденден. Водителката Марија Килибарда прославата по...
Познати

Карлеуша за неколку денови полни 40 години, а кога ќе видите од кого го доби првиот подарок ќе останете со отворена уста (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша на 17 август месецов ќе го прослави својот 40-ти роденден, а подароци од нејзините верни фанови пристигнуваат...
Познати

Со парите можеа да купат стан: Кога ќе дознаете колку пари потрошила Ана Николиќ за роденденот на нејзината ќерка ќе останете подзинати

Славењето на првиот роденден и крштевка на ќерката на пејачката Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Раста ги чинеше цело богатство. Познатиот...
Познати

Годините се само бројка: Џенифер Лопез со градите на мегдан во минијатурно бикини на Бахамите го прослави роденденот (ФОТО)

Холивудската актерка и пејачка, Џенифер Лопез го прослави својот 49 роденден забавувајќи се со семејството и пријателите на Бахамите. -Моменталната...
Занимливости

Водителката му се фрли во прегратки среде емисија во живо- кога ќе видите што и подари Ивица Дачиќ за роденден се ќе ви стане јасно (ВИДЕО)

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ е вистински џентлмен, а доказ е и следново видео кое предизвика бура од позитивни...
Познати

Кога миленичката и слави роденден: Ѕирнете како изгледаше роденденската забава на ќерката на Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Пејачката Драгана Мирковиќ земала за обврска да ја организира роденденската прослава на својата ќерка. Мирковиќ со гламурозна журка...
Познати

Српската пејачка која трагично загуби неколку бебиња објави фотографија од ќеркичката- поводот ќе ве остави без зборови

Пејачката Слаѓа Алегро која се породи пред неколку денови денеска има уште еден повод за славење. Имено пејачката денеска наполни 39...