Роберт Левандовски

Пронајдени се 43 резултати на тема „Роберт Левандовски“
Фудбал

Левандовски стана трет стрелец во Лигата на шампионите, дали знаете кои се 15-те најдобри стрелци на голови во елитата на Европа?

Роберт Левандовски му донесе водство на Баерн во Рим против Лацио (4: 1) и со тоа стана трет стрелец во Лигата на шампионите откако го престигна...