рак

Пронајдени се 60 резултати на тема „рак“
Вести

И останале уште малку денови од животот: 29 годишната мајка за последен пат се поздравува со нејзините деца (ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО)

Ракот последните години однесе многу животи и може да се каже дека е најраспространетата болест во светот. За жал оваа болест од повеќе...
Познати

Борбата со ракот не е готова: Марина Туцаковиќ во лоша состојба, а од овие нејзини зборови ќе ви се заледи крвта

Познатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ неодамна откри дека борбата со ракот се уште не е готова. Имено на Марина ракот на дојката...
Вести

Јана 4 години храбро се бори со ракот: Битката ја отежнува Фондот кој ја одби за да го продолжи лекувањето во странство

Болеста значи нов живот, но трагата по него е исцрпувачка и неизвесна. Една од раните на ракот, е тагата-зборовите тешко излегуваат од...
Живот и стил

„И во добро и во зло“: Неговата сопруга дознала дека боледува од рак, па мажот го исполнил ветувањето дадено пред Бог

Фотографот Менди Паркс неодамна низ серијал фотографии ја долови болката, убавината и храброста на женската борба против ракот на дојка. На...
Вести

Измамничка без срце: Лажела дека има рак, граѓаните донирале, а таа со парите си направила луксузна свадба

Британката Карла Луис Еванс успеала да ги излаже хуманите луѓе со приказна преку социјалните мрежи дека има рак за да собере 15.000 фунти. 29-годишната...