претседателски избори

Пронајдени се 114 резултати на тема „претседателски избори“
Вести

Колкава поддршка е потребна за денес да се избере новиот претседател: Еве колку гласови имаа Иванов, Црвенковски, Трајковски и Глигоров

Во вториот круг победник оној кој ќе освои повеќе гласови, доколку биде исполнет цензусот Денеска се одржува вториот круг од претседателските...
Вести

Ахмети: Гласот за Стево е поддршка за концепт кој за пет-десет години ќе овозможи Албанец да биде Претседател на државата

На завршниот митинг Демократската Унија за Интеграција кој се одржа вечерва во македоската Филхармонија, нејзиниот претседател Али...
Вести

Силјановска од Ѓорче Петров: Во ЕУ се оди со владеење на правото, со крај на непотистичките вработувања, но за жал Македонија не е таква земја

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска во општина Ѓорче Петров се обрати на...