поплави

Пронајдени се 198 резултати на тема „поплави“
Вести

ВИДЕО: Њујорк и Њу Џерси погодени од дожд кој може да падне еднаш во 500 години, градови поплавени, најмалку 22 загинати

Најмалку 22 лица загинаа во поплавите како резултат на рекордните врнежи во североисточниот дел на САД. Сепак, тој број се уште не е потврден....
Занимливости

Њујорк е преплавен, луѓето бегаат а многумина не можат да поверуваат што прави овој човек за тоа време! (ВИДЕО)

Во Њујорк е прогласена вонредна состојба поради силните дождови и поплавите и додека властите ги молат луѓето да не излегуваат од дома,...
Занимливости

Германец го реновирал домот по големите поплави – во ѕидовите пронашол тајна стара 70 години, веднаш ги известил надлежните (ФОТО)

Во неодамнешните поплави кои ја погодија Германија загинаа 170 лица, а причинети се големи материјални штети. Кога водата се повлече...
ТВ и Филм

ВИДЕО: Отпуштена новинарка, намерно се мачкала со кал за да претстави дека помага во расчистувањето по поплавите во Германија

Новинарка од германската телевизија РТЛ доби отказ откако непрофесионално и несовесно известуваше за подрачје погодено од поплавите...