починат

Пронајдени се 178 резултати на тема „починат“
Познати

ТРАГЕДИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ФОЛК ЕСТРАДА – утрово почина младиот пејач, колегите не може да си поверуваат од причината (ФОТО)

Македонската фолк естрада утрово остана шокирана откако се прошири трагичната вест за смртта на фолк пејачот Виктор Барбутов. – Сабајлево...
Хроника

ПОЧИНА ЗАТВОРЕНИК ОД ИДРИЗОВО – бил на лекување во болница, но Јавен обвинител побарал обдукција бидејќи не се знае од што настанала смртта

Вработен во Затвор Идризово вчера во 7.17 часот во СВР Скопје пријавил дека осуденикот Џ.И.(63) од Тетово починал во комплекс клиники „Мајка...
Познати

ТОА БЕШЕ И МОЕ ДЕТЕ – српската пејачка пред една година доживеа голема трагедија, Бог ги зема само таквите и тоа на овој ден! (ФОТО)

Пејачката Јана Тодоровиќ била во странство кога пред една година дознала за смртта на нејзиниот внук, чиј роденден би бил денес. Кога...
Фудбал

СИТЕ ВО КЛУБОТ СЕ ВО ШОК – ненадејно почина младиот фудбалер од регионот, првите чекори ги направи токму таму! (ФОТО)

Никола Медан, поранешен фудбалер на Леотар и Сутјеска од Фоча, почина вчера на 25-годишна возраст, потврди клубот од Требиње на својата...
Хроника

ВРАБОТЕН ВО АРМИЈАТА ПРОНАЈДЕН ПОЧИНАТ ВО ВЕЛЕШКАТА КАСАРНА: 59 годишното лице било од Гевгелија, ова се деталите

Во Полициската станица Велес вчера било пријавено дека во канцеларија во касарната на Армијата во Велес бил пронајден починат 59 годишниот...
Скопје

ТАЖНА ВЕСТ УТРОВО – почина еден од најпознатите скопски бербери, кај него одеа многу спортисти, актери и политичари (ФОТО)

На 38-годишна возраст почина еден од најпознатите и најомилени скопски бербери – Џеваир Јакупи или познат како Џеки. Уште утрово социјалните...
Вести

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – почина рускиот алпинист кој се заљуби во Демир Капија и се пресели да живее во нашата земја

Почина рускиот алпинист Александар Кленов, кој изминативе години живееше во Демир Капија и ја промовираше демиркаписката клисура во...
Вести

„Ја фатил сестрата за рака и рекол јас ќе умрам, се гушам и изгубил свест“ – нови детали за последните денови на Јован кој починa од сепса

Болката е неискажлива и не може да се опише. Треба да се преземат мерки за да не се гуши и друга фамилија во ваква болка – вели Слаџана...