песна

Пронајдени се 87 резултати на тема „песна“
Познати

„Спиј со ангелите, а јас ќе го чувам животот на мама“: Стиховите кој Дарко Лазиќ му ги посвети на својот татко ќе ви ги насолзат очите

Во декември минатата година, пејачот Дарко Лазиќ го загуби својот татко Милан, кој почина како резултат на операција за намалување на...
Музика

Емотивни стихови по добивање на возачка дозвола: Иако е јануари, оваа песна многумина ја нарекоа светски хит на годината (ВИДЕО)

Оваа песна придружена со пијано е приказна за тоа како 17-годишната девојка конечно ја добила возачката дозвола. Но, важната пригода...
Музика

Една од омилените балади од Југославија крие приказна со трагичен крај: Сите ја знаете оваа песна, но не и вистината за неа (ВИДЕО)

Вистинска љубовна трагедија која никого нема да остави рамнодушен се крие зад песната „Tu noć kad si se udavala “ на бендот „Прљаво казалиште“. Имено,...
Музика

„Вие сте ШАМПИОНИ“: Легендарните „Квинс“ им посветија преработка на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

Легендарните „Квин“, Брајан Меј и Роџер Тејлор, со нивниот нов вокал Адам Ламберт, култниот хит  “We Are The Champions”, го преработија и сега...