пасоши

Пронајдени се 49 резултати на тема „пасоши“
Регион

Грчката полиција разби криминална организација што нелегално издавала грчки пасоши и документи на криминалци од други земји

За 30.000 евра од документ, странски државјани со тешко криминално досие, добивале оригинални грчки пасоши или лични карти или било каков...
Вести

НЕ СЕ ОБИДУВАЈТЕ ДА СИ ГИ ЗЕМЕТЕ ПАСОШОТ И ЛИЧНАТА КАРТА – во просториите на МТВ се чека секојдневно со часови, не се носат ниту маски

Вистински хаос трае речиси со денови и недели во делот на МТВ каде се подигнуваат готовите лични карти и пасоши. Како и секојдневно така...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Пасоши, регистарски таблички и лични карти нема, крај за граѓаните од прв и втор ред Македонија за сите луѓе

Пасоши, регистарски таблички и лични карти нема, освен за блиските на власта. Владата на Заев не ја извршува ниту основната функција...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски обезбедија пасоши за мафијашите, но не и за граѓаните кои редовно плаќаат давачки во оваа држава

Надлежните во државата известија дека пасоши нема, ги известуваме другите држави дека македонските државјани ќе патуваат со истечен...
Вести

Николоски: Пасоши има за криминалци и нарко босови, но не и за обичниот македонски граѓанин, што ја покажува целосната корумпираност на оваа влада

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешната посета на Општина Гази Баба на новинарско прашање зошто нема обрасци...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали пасоши од „Мафија“ имаат и луѓе вклучени во нарко картелот од „Планина“ и зошто уште не се поништени?

Оливер Спасовски и Зоран Заев ја ставаат на коцка кредибилноста на државата и македонскиот пасош, валат во партиското соопоштение од...
Вести

Арсовски: Некој од власта добро има заработено од пасошите за светските мафијаши, власта направи нарко картел од државава

Секоја држава си има своја мафија, но само во Македонија мафијата има своја држава. На чело на мафијата сите знаеме кој е, тоа е Зоран...