паркинг

Пронајдени се 73 резултати на тема „паркинг“
Вести

Власта која ветуваше мораториум за градби сега брани бетонски џунгли – Жестоки реакции од архитекти, граѓани и здруженија

Вкупно околу 400 станови со околу 1.200 жители, или повеќе од предвидените 850 на хектар е планирано да има во зградите на паркингот кај Холидеј...
Вести

Се удри по џебот на пациентите на дијализа, до вчера беше бесплатно сега месечно плаќаат по околу 3 илјади денари за паркинг на Клинички

Пациентите со бубрежни проблеми и оние кои што имаат транслатирано бубрези, кои што мораат да одат на дијализа во Клиничкиот центар...
Скопје

Уште еден проблем на граѓаните на Ѓорче Петров: На државно земјиште подигната ограда и се наплаќа за паркинг на автобуси!

На државно земјиште, каде што е предвиден парк, некој си крева ограда си става објект и почнува да наплаќа за паркинг на автобуси, се...
Хроника

Драма пред паркинг во Скопје- сакал со чекан да го нападне, а откако бил спречен со тврд предмет му го оштетил автомобилот

На 06.08.2020 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред зграда на ул.„Босна и Херцеговина“, А.М.(57) од Скопје со употреба на чекан...
Хроника

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ паднала на паркингот додека одела на работа- се здобила со тешки повреди

На 30.07.2020 во 10.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена Д.Д.(58) од Скопје,...
Скопје

Додека граѓаните се борат за здравје: За 60% зголемена цената на болничкиот паркинг во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Град Скопје и ЈП Градски паркинг ќе ја покачат цената на болничкиот паркинг за 60%! Изменетиот текст на предлог-одлуката со зголемена...