орце ѓорѓиевски

Пронајдени се 159 резултати на тема „орце ѓорѓиевски“
Вести

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите на полициските станици

Зоран Заев и Оливер Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на европската пракса ја укинуваат децентрализацијата на полициските станици и го враќаат МВР 15 години назад

Зоран Заев и Oливер Спасовски, директно го кршат Законот за полиција и прават криминал. За кој што криминал подоцна ќе треба да одговараат....
Вести

Ѓорѓиевски: Спасовски е најлошиот и најнеспособниот министер во историјата на Министерството за внатрешни работи

Оливер Спасовски е најлошиот и најнеспособниот министер во историјата на Министерството за внатрешни работи, ова денеска преку прес-конференција...
Вести

Ѓорѓиевски: Кога Заев ја кажува приказната за бардињата изгледа мисли на својот татко кој крадел струја од бандера на тие милиони

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ во својот статус на Фејсбук пишува дека кога Барон Михаузен би бил жив ќе се гордеел со Заев кој е поголем...
Вести

Ѓорѓиевски до Спасовски: Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира ако МВР провереше од каде му се толку пари на твојот пријател Боки 13

Оливер, Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира, доколку дадеше насока инспекторите од организиран криминал да проверат од...
Вести

Ѓорѓиевски: Граѓаните си одат од Македонија бидејќи ништо не функционира, не само поради финансиските проблеми

Државата назадува на секое поле, истакна членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски во своето гостување во телевизија...
Вести

Ѓорѓиевски: Во Палас се пресметаа два нарко картела кои се директно заштитени од две различни групации во МВР

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија истакна...
Вести

Ѓорѓиевски до Ремески: Криминалот не се исплати- Заев нема да ве заштити ниту вас, ниту вашиот сопруг, тој гледа да се спаси себеси и најблиските

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски. -Бидејќи сум јавно прозван од дотичната,...
Вести

Ѓорѓиевски: Со обновата ќе ја започнеме борбата за достоинство на секое семејство во Македонија како основна клетка на општеството!

Денеска заедно со Петар Ристески го посетивме семејството Алексоски од Прилеп. Семејство на малиот Матеј, дете полно со живот и радост,...
Вести

„Нема казна за насилникот Курто Дудуш и неговите пајташи, но затоа се шиканира новинарот кој посочил на ова насилие“

Додека се Заев и СДСМ на власт нема ниту правда, ниту правдина во нашата држава. Законот не важи за функционерите блиски до Заев. Тие...
Вести

Ѓорѓиевски до Спасовски: Одете си додека не е предоцна! Брутални убијци ви се шетаат на слобода, а за вас тоа не е ништо важно

Господине Спасовски, одете си додека не е предоцна! Брутални убијци ви се шетаат на слобода, а за вас тоа не е ништо важно, вели Орце Ѓорѓиевски...
Вести

Ѓорѓиевски: За жал во Македонија изминативе три години владее беда и хаос, а ние сме спремни да подадеме рака на сите граѓани

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија каде што практично...