орце ѓорѓиевски

Пронајдени се 157 резултати на тема „орце ѓорѓиевски“
Вести

Ѓорѓиевски до СДСМ: На нашиот народ му е совршено јасно што е лажна пропаганда, особено ако истата доаѓа од вашата кујна

Веќе видено сценарио на скапо платениот со народни пари PR тим за пропаганда на СДСМ, реагира членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски. Немајќи...
Вести

Ѓорѓиевски: Правдоубиецот Заев конечно е на колена, ако не е достоинствен во владеењето, барем нека биде во заминувањето

Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април, ова денеска преку прес-конференција...
Вести

Ѓорѓиевски: Имаме компанија шверцер на кокаин која добивала државни тендери и заменик министер за МВР кој брифира информации со кои ја загрозува акцијата

Власта на Заев и криминалот се во коалиција. Последна потврда за тоа е информацијата дека лицата кои шверцувале кокаин од Мексико добивале...
Вести

Ѓорѓиевски: Денешната фарса на Заев е за спас на милионите на Вице, плантажите со марихуана и криминалните тендери

Фарсата наречена „Како Заев замислува правна држава“ денес има своја лицемерен продолжеток. Маршот на Заев ќе биде ништо друго освен...
Вести

Ѓорѓиевски: Народот е разочаран од погубните политики на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ нуди враќање на достоинството на граѓаните на Македонија

Во рамки на активностите за обнова на Македонија денеска имав чест да се сретнам со луѓе од три населени места во Општина Могила. И овде...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев монструозно ги лажел родителите на убиените кај Смилковско езеро, на што се е подготвен овој човек?

Зоран Заев монструозно го злоупотребувал масакрот кај Смилковско Езеро за политички цели од цела 2015 година па наваму. Кога се дрзнал...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев треба кривично да одговара за манипулациите и злоупотребата со случајот „Монструм“

Зоран Заев е вистинскиот монструм. Тој од почетокот на 2015-та година на прес конференции, изјави, интервјуа и митинзи постојано го злоупотребуваше...
Вести

Ѓорѓиевски: Напаѓачот на полицаец во Велес бил амнестиран од Заев во пакетот 800 ослободени криминалци од затворите

Граѓаните и полициските службеници ја плаќаат сметката за коалицијата помеѓу Зоран Заев и подземјето во Република Македонија, обвинува...
Вести

„Заев, Спасовски и Петровска се во паника затоа што се гледа дека Лазе Евридики, не е единствениот кој полициските службени возила ги злоупотребувал за лични потреби“

Криминалот и криминалците се природна средина за Заев и Спасовски. Само со сомнителни ликови тие се чувствуваат сигурно бидејќи знаат...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски не можат да ја гарантираат безбедноста на граѓаните и нивниот имот- Скопје стана како Бејрут

Премиерот и министер во заминување, Заев и Спасовски не можат да ја гарантираат безбедноста на граѓаните и нивниот имот. Не поминува...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите на полициските станици

Зоран Заев и Оливер Спасовски спротивно на Закон за полиција прават тампон во командната хиерархија помеѓу началниците на СВР и командирите...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски спротивно на европската пракса ја укинуваат децентрализацијата на полициските станици и го враќаат МВР 15 години назад

Зоран Заев и Oливер Спасовски, директно го кршат Законот за полиција и прават криминал. За кој што криминал подоцна ќе треба да одговараат....