орце ѓорѓиевски

Пронајдени се 107 резултати на тема „орце ѓорѓиевски“
Вести

Ѓорѓиевски до Ремески: Криминалот не се исплати- Заев нема да ве заштити ниту вас, ниту вашиот сопруг, тој гледа да се спаси себеси и најблиските

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски. -Бидејќи сум јавно прозван од дотичната,...
Вести

Ѓорѓиевски: Со обновата ќе ја започнеме борбата за достоинство на секое семејство во Македонија како основна клетка на општеството!

Денеска заедно со Петар Ристески го посетивме семејството Алексоски од Прилеп. Семејство на малиот Матеј, дете полно со живот и радост,...
Вести

„Нема казна за насилникот Курто Дудуш и неговите пајташи, но затоа се шиканира новинарот кој посочил на ова насилие“

Додека се Заев и СДСМ на власт нема ниту правда, ниту правдина во нашата држава. Законот не важи за функционерите блиски до Заев. Тие...
Вести

Ѓорѓиевски до Спасовски: Одете си додека не е предоцна! Брутални убијци ви се шетаат на слобода, а за вас тоа не е ништо важно

Господине Спасовски, одете си додека не е предоцна! Брутални убијци ви се шетаат на слобода, а за вас тоа не е ништо важно, вели Орце Ѓорѓиевски...
Вести

Ѓорѓиевски: За жал во Македонија изминативе три години владее беда и хаос, а ние сме спремни да подадеме рака на сите граѓани

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија каде што практично...
Вести

Ѓорѓиевски: Шест месеци и беа оставени на Фросина Ременски да влијае на истрагата и да ги чисти доказите, иако уште пред половина година сите знаеја за вмешаноста на Фрики во оваа афера

Истрагата за рекет е само фарса. Русковска обвинителството прави се само за да ги прикрие трагите кои водат до главата на октоподот,...
Вести

Ѓорѓиевски од Прилеп: Како што имаа волја и дух нашите предци да се спротистават на фашистите, така ние сега имаме обврска да се спротивставиме на ненародната власт на Заев

Денеска заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска , претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп Петар Ристески и ОК Прилеп, положивме...
Вести

Ѓорѓиевски: Сега гледаме како на дело се потврдува поговорката дека апсолутната власт, апсолутно расипува

АЗДИСАВТЕ! Сега гледаме како на дело се потврдува поговорката дека апсолутната власт, апсолутно расипува. Наместо да се борите со вистинскиот...
Вести

Ѓорѓиевски: Да ангажираш 1000 полицајци, да го кренеш цело МВР на нозе, а да нема ниту еден притворен е тотално ФИЈАСКО

Не, воопшто не сте во договор со наркодилериве. Едни жестоки реакции денеска и вчера за големава акција и масовните апсења , па, па, па…...
Вести

Ѓорѓиевски: Спасовски и Заев го наградуваат Котевски во чиј мандат најбрутално беа нападнати Ристовски и Јанакиевски? 

Во Македонија владее криминалот, а МВР е целосно блокирано заради политизацијата и непрофесионалното раководење од страна на министерот...
Вести

Ѓорѓиевски: Безбедноста на патиштата наместо да се подобрува, се влошува, а Спасовски за три години нема направено ништо во насока на зголемување на безбедноста

2019 година е црна година на патиштата во Македонија. Безбедноста на патиштата наместо да се подобрува, се влошува. Оливер Спасовски за...
Вести

Ѓорѓиевски: Ветингот во МВР е со цел справување со сите кои не ги спроведуваат криминалните политики на Заев и Спасовски

Процесот на ветинг во Министерството за внатрешни работи е промашен уште од самиот старт, посочи Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Отворено...
Вести

Ѓорѓиевски со одговор до Ременски: Криминалот и корупцијата Ве изедоа, доаѓа време за одговорност за секој кој правел или поддржувал криминал

Кога човек тоне, е спремен на се. Потонавте во живата кал. Криминалот и корупцијата Ве изедоа. Доаѓа време за одговорност. Одговорност...