операција

Пронајдени се 107 резултати на тема „операција“
Познати

Борба за живот: Најпознатата учесничка во реалните шоуа минува низ пекол – новите информации од Србија се загрижувачки

Миљана Кулиќ, ѕвездата на балканските реални шоуа, денеска итно е префрлена од Ниш во КЦ Белград, каде е на одделението за интензивна...
Музика

Од хируршка сала речиси директно на сцена: Поце го отпеа најдобриот концерт со „Меморија“ само неколку дена по извршената операција (ФОТО)

Животот отсекогаш пишувал романи, во кои се содржани настани кои понекогаш ја испишуваат историјата. Во случајов на групата „Меморија“,...
Познати

ГОТОВО Е, ЖИВА СУМ: Победничката на „Ѕвездите на гранд“ се оперираше, решила проблем што го влечела со години наназад (ФОТО)

Џејла Рамовиќ (20) победничката на „Ѕвездите на Гранд“ оперирала здравствен проблем кој го имала подолго време. Деталите за истото никогаш...
Познати

Клекна пред трендот кој го избегнуваше 14 години: Рада ќе легне “под нож“, сите очекуваат да го среди носот, но таа има друг приоритет!

По раскинувањето со Харис Берковиќ, Рада Манојловиќ наводно решила да си се почести убаво деколте. Според гласините, таа планира да...
Познати

Имаше 160 килограми кога се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па Саша Поповиќ вети дека ќе и плати операција, сега е непрепознатлива

Кандидатката на „Ѕвездите на Гранд“ Кристина Тодоровиќ повторно е оперирана во една позната клиника каде хирурзите и го извадија...
Занимливости

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без употреба на нож. Ова го објави...
Познати

Мајката и умрела од рак на дојка, а потоа истата болест ја снајде и неа: Познатата српска водителка преживува пекол, проговори за тешките денови

Српската водителка Милица Кон поминува низ вистински пекол. Неодамна се оперираше од рак на дојката, а сега за српските медиуми откри...